Rgbstock forum

forum > Regional Forums > Polska Pany (Polish forum)

Polska Pany (Polish forum)

1. mzacha3 March 2010, 15:07 GMT +01:00

Wypada zalozyc narodowa sekcje... i przejac wladze nad swiatem!

Swoja droga juz teraz po wpisaniu hasla Poland wyswietla sie wiecej zdjec niz po wpisaniu nazw niektorych naszych somsiadow ;p.

26. macieklew10 April 2010, 17:34 GMT +02:00

Jakie sa nastroje u Was, w kraju? Jak ludzie reaguja na te tragedie?

27. mzacha10 April 2010, 18:09 GMT +02:00

Wszystkie kanaly TV nadaja mniej wiecej to samo. Na ulicach duzo flag w oknach, jakies znicze. Ale mysle, ze jeszcze nie do konca ludzie wierza w to, co sie stalo. Ja tez nie - co najmniej 30 osob zginelo takich, ktorych na co dzien zna sie z telewizji. To nie sa anonimowe ofiary tragedii...

Rano nie dzialaly komorki - po prostu lacza sie zapchaly. Wlasciwie wszyscy na ulicy mowia o tym samym. Coz... zobaczymy, co bedzie dalej.

Wielu ludzi mowi, ze to statystycznie niemozliwe, zeby akurat padlo na tak wazny samolot. Duzego wypadku nie mielismy w PL od 1987 roku - i jak juz sie zdazyl, to akurat prezydencki, akurat z pelna obsada na pokladzie, i akurat w drodze do Katynia (!).

28. Ambroz11 April 2010, 18:13 GMT +02:00

Witam serdecznie i dziekuje Berenice za zaproszenie. Ja tez mieszkam w Polsce wiec jest nas wiecej :) Dla mnie juz za pozno na emigracje bo zapuscilem juz na tej naszej polskiej ziemi korzenie z ktorych wyrosly ladne "roslinki". Pozdrawiam wszystkich rodakow na RGBstock!

29. Berenika11 April 2010, 19:58 GMT +02:00

witaj Ambroz, milo slyszec :-)
Z ta emigracja to u mnie przypadek, korzenie w Polsce nadal mocno trzymaja...

co do pytania Macka - nie wiem jak w kraju, ale w Norwegii poruszenie ogromne - wszyscy tutaj - zarowno norwedzy jak i inni cudzoziemcy skladaja nam kondolencje, widac takie szczere emocje.
Media poswiecaja katastrofie bardzo duzo miejsca, odnotowujac wszystko co z nia zwiazane - wielkim zaskoczeniem dla nich bylo ze strony internetowe polskich gazet i portali sa czarno-biale w zwiazku z zaloba narodowa.
oprocz relacji pojawia sie wiele wywiadow z ekspertami od polityki zagranicznej i pytaniami co dalej w Polsce....
co do Polakow - ludzie sie spontanicznie gromadza, szczegolnie w kosciolach katolickich ktorych tu nie ma za wiele - tez widac szok, takie niedowierzanie...
nas poinformowali znajomi (portugalscy, ale osiedli w Bergen) z pytaniem czy to prawda ze zginal wasz prezydent??? Nas zatkalo - jak to??? dopiero po tym telefonie w%u0142aczylismy telewizor i zobaczylismy co sie stalo... Z kraju tez do nas dzwonili spytac czy wiemy...
Ja wiem ze ten tupolew to byla rudera i ze tez sprzysiegly sie tu inne okolicznosci - zla pogoda, kiepskie lotnisko i chyba faktycznie jakas klatwa katynska, ale nigdy nie lubilam latac, teraz bede sie czula jeszcze bardziej niepewnie...

30. Berenika12 April 2010, 12:18 GMT +02:00

haloo czy jest tu kto?
odsuwajac na bok aktualne tematy polskie, uwazam ze powinnismy pogadac o zdjeciach i grafikach jakich rgb potrzebuje - jakis czas temu watek pojawial sie na glownym forum, ale dyskusja szybko zeszla na inne zagadnienia...
czy macie jakies doswiadczenia z szukaniem potrzebnych zdjec? brakujacych i niereprezentowanych obiektow? ja zauwazylam ze brakuje mojego rodzinnego miasta - wpisuje szczecin - nic, stettin - tez nic.. wiec dodalam jedno malenstwo... ale to tak bardziej dla zaspokojenia regionalnej dumy niz faktycznej potrzeby. Jezeli chodzi o zdjecia zywnosci, to faktycznie jest tu troche do nadrobienia - mam ochote popstrykac pare fotek...
wielokrotnie dostawalam zapytania o zdjecia "pacujacych rak" - zazwyczaj konczylo sie na platnym stocku (oddajcie stockexperta!!!!) - moze cos takiego warto by bylo cyknac?
Czekam na wasze sugestie i opinie :-)

31. macieklew12 April 2010, 13:31 GMT +02:00

Jestesmy, jestesmy.

Zywnosc sie trudno fotografuje, ja sie nie podejmuje :)
Pracujace rece, hmmm, mozna sprobowac.

32. mzacha12 April 2010, 14:01 GMT +02:00

Wpisz Ladek Zdroj, zobacz, ile tego jest :P. Nie zebym byl z Ladka, ale po prostu bylem tam rok czy dwa lata temu... A w Szczecinie to tylko przelotem.

A tak powaznie, to ja mam tyle zdjec do wrzucenia, juz zrobionych, ze na razie nie mysle o tym, czego potrzeba. Czasem jednak zerkam na wyszukiwania na glownej i mysle, czego dany czlowiek mogl szukac... To jest jakas metoda :-) ...

Przy obecnej - niewielkiej - liczbie sciagniec to te zapotrzebowanie jest mocno losowe. Niby na sxc i tu moje najpopularniejsze zdjecie to baloniki, ale kolejne w ogole sie nie pokrywaja. Cos, co na sxc ma blisko 20 tysiecy downloadow, tu ma jeden, z kolei cos, co tu ma blisko dziesiec, tam przekroczylo z trudem dwiescie... A przeciez i sxc i rgb to strony bardzo bliskie sobie...

33. Berenika12 April 2010, 14:56 GMT +02:00

owszem, ale mysle,ze to wszystko kwestia czasu.... przypuszczam,ze downloady na rgb zaczna gonic te z sxc w perspektywie roku. Martwi mnie natomiast inna sprawa - ze brak okreslonych zdjec - raczej tematyki zdjec moze spowodowac zniechecenie sie uzytkownikow do strony zanim na dobre zaczna z niej korzystac - dlatego pytanie Crisa o potrzebne zdjecia uwazam za bardzo zasadne...
ja ostatnio troche zaleniwilam ducha w kwestii zdjec - ale przejrze tez co mam i co moglabym wrzucic....moim problemem jest to ze czesto nie mam czasu na obrobke, wycinanie obiektow z tla.
Podejrzewam ze pierwsze kryterium jest niezmienne i na rgb i na sxc - po prostu dobre zdjecie/grafika - wczesniej czy pozniej znajdzie ono swoje zastosowanie....ilosc jest wazna, ale jakosc w przypadku fotografii tez sporo znaczy... A zycze rgb dlugiego zywota, wiec chyba innego wyjscia nie ma niz aparat wyciagnac i dzialac :-)

34. mzacha12 April 2010, 15:30 GMT +02:00

Ano... trzeba wrzucac i wrzucac, i tyle. I robic te zdjecia w jak najwiekszych ilosciach. Ja tez nie mam czasu ostatnio, wycinanie obiektow zajmuje jednak sporo czasu, a ja sie nad tym jak durny zawsze zastanawiam, zamiast zachrzaniac jak wesola motorowka. :-)

Mialas gotowac i robic zdjecia! I cooo? :P

35. Berenika12 April 2010, 15:47 GMT +02:00

A babeczka i chlebek juz sa wstawione, mazurki musze zdjecia poobcinac - ostatnio jakos czesto w gosci chodze to nie gotuje....ale nie martw sie - obiecuje poprawe.
w maju jade na krete, moze tam uda sie troche zadzialac a potem do polski - tez licze na dostepnosc produktow spozywczych bo tutaj nawet buraki zwykle to luksus na ktory trzeba polowac...pietruszke tu sprzedaja na sztuki a selera w kawalkach na plastikowych tackach - obrzynkow fotografowac nie bede, czekam na pojawienie sie bardziej godnych obiektow :-))
Dzis na obiad jest swieto - zurek!!!! bo mi kolega norweg z polski butelke zakwasu przywiozl. Barszcz juz sama kisze, ale z zurkiem jest cos z maka zytnia nie tak - kwas ma smak w miare ale cala chalupa smierdzi jak ogromny camembert jak nastawie zeby sie ukisilo... Jak widzisz mam insze problemy techniczne z tym fotografowaniem jedzenia...

36. mzacha12 April 2010, 21:54 GMT +02:00

Racja, troszke juz zdjec masz, zwlaszcza ten chlebek ladnie wyglada. Swietna robota, tak fotograficzna, jak i kuchenna ;P. Ale to rzeczywiscie macie dosc specyficznie na tej polnocy, ze buraki to luksus, a pietruszka na sztuki. Zupelnie inny swiat ;P

Zurku nigdy nie robilem "nie z butelki". Moze rzeczywiscie nie jest to takie proste? Sprawdze kiedys... Ale pachniec musi pachniec... Ja juz nie moge sie doczekac, jak ogorki kiszone beda mi pachniec w calym domu!

37. macieklew12 April 2010, 22:34 GMT +02:00

No faktycznie, ten Twoj chlebe niezle wyglada!

Ja tu w Szkocji barszcz tez sam kisze. A zurku nigdy nie probowalem robic. Za to z ogorkami jestem bez szans, kiedys siostra probowala (ona tez tu jest, zaraz obok mnie) - katastrofa! No i brak tego zapachu w domu, brak... :)

38. Berenika13 April 2010, 9:47 GMT +02:00

Macku , da rade z ogorkami!!!! jest jeden patent ktory dziala - trzeba w polsce - albo w polskim sklepie nabyc mieszanke do ogorkow kiszonych - zawiera wszystko co fachowe ogorki powinny zawiera%u0107 - potem trzeba to nastawic jak ogorki kiszone, ale na tzw predkie uzycie - czyli nie trzymasz caly sezon tylko nastawiasz sloik i za pare dni jesz - nie przechowuje sie to jak nasze polskie prawdziwe kiszone - ale SMAK jest!!! i co najwazniejsze wychodzi to nawet z tych malych szklarniowych (gruntowych u nas nie ma...) dodaj mnie na facebooku, moj maz dochodzi do perfekcji w tych ogorkach, przesle ci wszelkie instrukcje :-)
Przepis jak to zrobic znalezlismy w stuletniej ksiazce kucharskiej (oczywiscie Monatowa), doswiadczenie pokolen sie nie myli :-)

39. mzacha13 April 2010, 10:16 GMT +02:00

Ja kiedys z ciekawosci cos probowalem zrobic z takiej gotowej mieszanki w torebce i nie wyszlo :(. Robie wiec tradycynie - chrzan, koper, czosneczek, liscie czeresni lub debu, woda z niejodowana sola (macie taka? Pewno nie... A sprawa sie o UE otarla, jak wprowadzili nakaz jodowania soli, i w efekcie w PL mozna kupic tez niejodowana)... Mniami!

40. Berenika13 April 2010, 10:26 GMT +02:00

mamy niejodowana sol, gorzej z lisciami - ale ciekawe, ja daje wisni a nie czeresni... Cos to nasze forum robi sie mocno kulinarne a nie fotograficzne :-))))
jeszcze wstawmy tutorial z kiszenia ogorkow :-)
A co do chlebka - dziekuje ze pochwaly, to bardziej bulka niz chleb - zawsze pieke na swieta, tradycja z domu mojego meza - jezeli ktos reflektuje na przepis to chetnie podesle :-)

41. mzacha13 April 2010, 11:45 GMT +02:00

Mi to mozesz slac wszelkiej masci przepisy ;P. Ja to lubie jesc i gotowac tez ;p.

42. macieklew13 April 2010, 13:28 GMT +02:00

Juz dodalem Cie na FB :)

U mnie ogorki sa tylko 'made in Tesco' - dlugie, zafoliowane i bezsmakowe. Tak, ze nie wiem czy cos z nich sie ukisi. Za to mozemy tu kupowac gotowe kiszone (polskie) - czasami nawet zupelnie do zjedzenia, chociaz oczywiscie to nie to samo, co domowej roboty!

43. mzacha13 April 2010, 20:06 GMT +02:00

Wlasnie sobie uswiadomilem, ze tydzien temu wrzucilem tu mownice Kaczynskiego, zrobiona podczas jakiegos swieta panstwowego... Heh.

http://www.rgbstock.com/image/mmNZho0

44. Ambroz13 April 2010, 20:55 GMT +02:00

Zdjecie obecnie naklania do zadumy. A moze troche fotek flagi panstwowej, moze godla. Mozna troche rozpropagowac nasze barwy i symbole narodowe.

45. Berenika13 April 2010, 22:00 GMT +02:00

dobry pomysl, ale musimy na liczyc na krajowa czesc polskiej repezentacji - ja sobie moge co najwyzej norweskie obfotografowac...jedna juz wrzucilam i pies z kulawa noga jej nie chce...
coz czas i historia wielokrotnie nadaja nowe znaczenia roznym rzeczom - jak z ta mownica..... co do zadumy ja mam tylko nadzieje ze jak sie ledwo co zaloba skonczy to nie wystartuje polskie piekielko przedwyborcze...

46. mzacha13 April 2010, 22:24 GMT +02:00

Piekielko juz wystartowalo:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czy-na-pewno-godzien-krolow---protest-przeciwko-pochowkowi-na-Wawelu,wid,12169194,wiadomosc.html?ticaid=19fbe&_ticrsn=5

47. macieklew13 April 2010, 22:33 GMT +02:00

A propos piekielka to spojrzcie co sie na FB dzieje :(

OHYDA! W takich chwilach ciesze sie, ze mnie tam nie ma!

48. Ambroz13 April 2010, 22:51 GMT +02:00

Aby nie byc goloslownym wstawilem nasza flage. A co do naszego piekielka to zal dusze sciska - szkoda ze zaloba nie trwa wiecznie bo moze wtedy ludzie zmieniliby sie na lepsze na stale.

49. macieklew14 April 2010, 1:05 GMT +02:00

Juz sa Twoje nasze flagi.

A ja dalem owoce. Mialo byc jedzenie, to jest, prosze bardzo :)

first page | previous page | next page | last page
x
name
country
photos
downloads
camera